Inbjudan till föräldraråd på Hjulsta grundskola

Hej!
Jag är ny rektor på Hjulsta Grundskola och vill gärna träffa representanter för skolans föräldraråd innan det hinner bli sommarlov. Ni som vårdnadshavare är viktiga för oss som arbetar i skolan. Vi behöver arbeta tillsammans för att det ska bli en bra skola för era barn, våra elever. På mötet deltar också personer från fastighetsförvaltare Einar Mattsson samt Stiftelsen Läxhjälpen. Med gemensamma krafter vill vi arbeta för att det ska bli en bra skola och ett bra område att bo i.

Var:
Rektorsxpeditionen 7-9
Hjulsta Grundskola

När:
15 maj klockan 17.00

Välkomna!

Heléne Hodges, rektor
Hjulsta Grundskola

Här finns hela inbjudan.

Läs inbjudan på arabiska.

Läs inbjudan på tigrinja.

Läs inbjudan på persiska, farsi.

Läs inbjudan på somaliska.

Dela:
Kategorier: